Teisipäev, 11. november 2014

Info töövõimereformi kohta

Kolmapäeval sõidab koalitsiooni teerull Riigikogu peahoone ees puudega inimestest üle
 
Kolmapäeval, 12. novembril plaanivad koalitsioonipoliitikud hääletada Riigikogus töövõimereformi käivitavate seaduseelnõude vastuvõtmise poolt, sõites teerullina üle puudega inimeste organisatsioonide ja nende toetajate kriitikast reformiga seoses ja ettepanekutest selle parandamiseks.
 
„Kui me peame meie endi kokkukutsutud  riiklikult tähtsa küsimuse arutelul sõnasaamiseks ajakirjanduse abil võitlema ja kui meie kriitikat ja muret puudega inimestele tööl käimist võimaldavate tugiteenuste kättesaamatuse ning töökohtade puudumise osas täielikult ignoreeritakse, siis teeb see väga nõutuks”, ütles sotsiaaltöö magistrant Asko Uri.
„Valitsuse otsus tööhõivereformiga ilma selle õnnestumist tagavate põhimõtteliste muudatusteta edasi minna eelnõude teisele lugemisele on puudega inimestest teerulliga ülesõitmine”, lisas Uri.
 
Oma plaani puudega inimeste organisatsioonide arvamusi mitte arvestada väljendas koalitsioon lõplikult 6. novembril, kui otsustas töövõimereformi eelnõud saata teisele lugemisele kohe pärast riiklikult tähtsa küsimuse arutelu riigikogus. Meedia vahendusel oli sotsiaaldemokraatlikusse erakonda kuuluv sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof koalitsiooniparteide sellist plaani väljendanud juba nädal varem, millega muudeti 3500 toetusallkirjaga kollektiivse pöördumise alusel toimunud arutelu üksnes alandavaks farsiks, millest midagi ei sõltunud.
 
Asko Uri sõnul väljendas enamik valitsuskoalitsiooni poliitikuid oma suhtumist puudega inimeste probleemidesse puudumisega riiklikult tähtsa küsimuse arutelult. Sama suhtumist kinnitas ka staažika karjääriga Reformierakonna poliitiku Jürgen Ligi kõne Riigikogu kõnepuldis, kus ta nimetas puudega inimeste organisatsioonide kriitikat reformi suhtes teadlikuks ja silmakirjalikuks valeks. Samas kõnes tegi Ligi ka solvavaid märkusi omastehooldajate kohta, kuigi just need inimesed säästavad riigile aastast aastasse miljoneid eurosid, hooldades oma kodudes peaaegu igasuguse riigi poolse abita oma puudega lähedasi, makstes olukorra kinni oma elukvaliteediga.
 
Kutsume teid kõiki kolmapäeval, 12. novembril kella 13–14 Riigikogu peahoone esisele platsile, kus saate pealt vaadata, kuidas valitsuskoalitsioon puudega inimestest üle sõidab. Lilli ja pärgi mitte tuua. Kaasa võtta terav pliiats ja usk paremasse homsesse.
 
Organisatsioonidele on toetust avaldanud Eesti Raudteelaste Ametiühing ja Eesti Pensionäride Ühenduste Liit.
 
Eesti Hooldajate Liit
Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing
Eesti Kurtide Liit
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit
Eesti Nägemispuuetega Inimeste Keskliit
Eesti Patsientide Esindusühing
Eesti Pimekurtide Tugiliit
Eesti Puuetega Inimeste Koda
Eesti Sclerosis Multiplexi Ühingute Liit
Eesti Vaegkuuljate Liit
Erakond Eestimaa Rohelised
Juht- ja Abikoerte Kool
MTÜ Händikäpp
MTÜ Pane oma meeled proovile
Puutepunkt
Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Terviseleht
 
Lisainfo:
Tiia Sihver
e-mail: tiia.sihver@gmail.com
tel: 5383 7653

Kutse bowlingusse 04.12.2022 kl 17

  Ootame Sind 4. detsembril kell 17.00, Mustamäe Elamuste Keskusesse (Akadeemia tee 30)  Tallinna Invaspordiühingu   AASTALÕPU PEOLE,   et k...