Tere!
Edastan olulise info, mis saabus EPIKojast. Eesti Puuetega Inimeste Koda alustas augustis tasuta nõustamisteenuse pakkumisest inimestele, kes taotlevad töövõime hindamist ja/või puude tuvastamist. Peatselt saadab EPIK võrgustikule ka venekeelse infolehe.
Olge kenad ja viige info ka oma ühingute liikmeteni.
Info on ka EPIKoja veebilehel: http://www.epikoda.ee/noustamine
Loe altpoolt või lisast, keda nõustamisele oodatakse, kuidas ja kus nõustamine toimub ja muud olulist.
INFOLEHT
Tasuta nõustamine töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele EPIKojas
Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) alustas augustist 2017 täiendava nõustamisteenuse pakkumist töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele. Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate küsimuste lahendamiseks.
Tasuta nõustamisele saavad pöörduda tööealised inimesed (ja nende seaduslikud esindajad):
- kes kavatsevad taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist;
- kelle töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid kes ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajavad abi otsuste sisu selgitamisel;
- kes vajavad abi ja nõustamist kaebeõiguse teostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega.
Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel
Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.
Telefoni teel nõustamiseks helistada 671 5909
Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).
Nõustaja Kristi Rekand lühitutvustus:
Kristil on magistrikraad sotsiaaltöös ja õigusteaduses. Pikaajaline erialane töökogemus seondub eelkõige juriidilise nõustamisega erivajadustega inimeste abistamisel erinevates elulistes küsimustes, Kristi on teemaga süvendatult tegelenud nii kliendijuhtumite pinnal kui ka süsteemsel tasandil lahendusi otsides. Kristi soovib pädeva nõustajana olla abiks igale pöördujale eesmärgiga jõuda ootuspärase ja rahuldava tulemuseni.
Nõustamisteenust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Töövõime toetamise skeemi loomine ja juurutamine" vahenditest.